| BiraSorina a întrebat:

Bună ziua! Pot să merg pe jos până în Israel? Prețurile sunt mai mici față de România? Sunt controale la vămi?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sigur.
Sa te vad cum traversezi Siria. O sa fie interesant.

| Mosotti a răspuns (pentru suntserios):

Traverseaza pe Siria, nu e problema, doar ca ii ia cam doua luni sa ajunga pe jos, ca nu merge 24 din 24 ca sa ajunga in cam 25.
Plus bani de stat pe unde se odihneste, mananca si doarme. Pana ajunge uita naiba de ce s-a dus.

| Solann a răspuns (pentru suntserios):

Ei lasa, ca poate ocoli. Doar merge pe jos, nu consuma benzina. rolling on the floor

10 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Sunt 2500 Km pana acolo...cand ajungi? Si ai bani sa te tot opresti pe la hoteluri? Te costa mult mai putin sa iei avionul sau un autocar ceva.
Ti-ar lua 25 de zile daca ai merge in continuu fara oprire cu, cam 4 Km/ora, sau 21 daca ai merge cu 5 Km/ora cum e mersul standard.

Normal ca exista control la vami, ca nu-s tari UE alea prin care treci.

| johnnny123 a răspuns:

Teoretic? Da.
Practic? Nu.

Dar parcă acum o lună căutai o rută "scurtă" spre America de Sud. Ai abandonat ideea, sau ai descoperit că cea mai scurtă rută până în America de Sud trece prin Israel?

| gabicoo a răspuns:

Acum vreo 10-15 ani era pe nu știu ce canal trupa Vacanța mare cu serialul Leana și Costel. Într-unul dintre episoade Leana îndrăgostită de Jose Armando-de la televizor, îl întreabă pe Costel de unde se poate lua autobuzul pentru Argentina. Leano tu ești? Știam că Mugur Mihăescu ăla care te interpreta vrea să candideze pentru Parlamentul european.

| anonim3248 a răspuns:

Mai bine te duci în altă țară.

| Solann a răspuns:

Da
Nu
Da
Ai pasaport si viza pentru Israel?

| BiraSorina explică:

Aș vrea să fac ca Christofor Columb! Eu vreau sa descopăr Israelul!

| gabicoo a răspuns (pentru BiraSorina):

Cristofor Columb este corect. Cum ai trecut de clasa a VI-a?

| johnnny123 a răspuns (pentru BiraSorina):

Cred că israelienii vor fi foarte mirați că i-ai descoperit.

Tu ar trebui să descoperi mai întâi cum se folosește o hartă.