| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca este cel mai frumos targ de Craciun din Romania si care este cel mai ieftin? Au laudat multi targul de la Craiova dar eu cred ca cele din Sibiu si Cluj sunt mai ieftine!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sibiu
restul nu conteaza

| Analex17 a răspuns (pentru suntserios):

De ce, ca iti place tie?

| suntserios a răspuns (pentru Analex17):

Pentru că Sibiu e un oraș superb. Mai ales centrul vechi. Contează și unde pui târgul ăla.

| Analex17 a răspuns (pentru suntserios):

Pe la altele ai mai fost?

| suntserios a răspuns (pentru Analex17):

Nici nu era cazul.
Craiova, Cluj, București nu au nicio "magie" de sărbători.

| Analex17 a răspuns (pentru suntserios):

E bine cand ai certitudini?

| suntserios a răspuns (pentru Analex17):

Destul de bine

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O prostie care nu isi are originea in Biblie, Craciunul este o sarbatoare păgînă care acum in zilele noastre s-a transformat intr o afacere profitabilă pentru comercianti, pe ei nu îi intereseaza altceva decat banii, sa fie vînzari multe sa se imbogateasca ei, la ce preturi se practica la aceste tîrguri de Craciun cel mai bine stai acasa si te uiti la tv e gratis

| Analex17 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Te-au indobitocit ca lumea, vad.

| Dragobeta a răspuns:

Cluj ieftin? Glumesti!
Sibiul a pus primul plasa aia care sugereaza stelele. Atat.
Craiova e superb decorata. Nu numai zona aia in jurul bradului ci intreg centrul istoric. Cate 7 strazi de jur-imprejur. Ai vazut pozele? Si stalpii/copacii de pe strazile mai mari/bulevarde intregi.
https://www.facebook.com/......Y3VkWbNpYl