| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai serioasa agentie de turism? N-as vrea sa-mi iau vreo teapa.

7 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Pentru circuite iti recomand Omnia tour si Vacanta ( au excursii foarte bine organizate desi cazarile nu sunt mereu de buna calitate); pentru sejururi sunt multe specializate doar pe anumite zone, Kartago si calibra pentru Tunisia si Egipt, Malta Travel pentru Malta, Cristian Tour pe Grecia etc

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dupa ce afli si alegi, du-te le OPC, si intreaba daca si cate reclamatii au avut! Adica cat sunt de seriosi! Bon voyage!

| turist a răspuns:

Eu sunt multumita de eximtur...

| dreamerlainen a răspuns:

Cele mai serioase sunt de obicei astea mai vechi, care deja si-au creat un brand. Si cele care isi fac multa publicitate in media ofera servicii bune.
In schimb, incearca sa eviti agentiile mici si necunoscute. La acelea sunt cele mai mari sanse sa ai surprize.

| endofstory a răspuns:

Eu nu am nici cea mai mica incredere in agentiile din Romania am folosit si folosesc http://www.booking.com/ faci rezervare si platesti in momentul in care ajungi la hotel. in 90% din cazuri e si mai ieftin pentru ca nu isi mai pun jepcarii de la noi comisioane. Si agentiile tot asa fac rezervari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scurt: evita christian tour! Am fost in Thassos cu aceasta japca-agentie.220eu/persoana, autocar care la intoarcere a fost calic cu aerul conditionat (a fost ingrozitor). Realitatea de la fata locului este crunta fata de ceea ce ti se prezinta cand dai banu' - NU are conditionat, cablu tv, in schimb - igrasie, femei de serv f obraznice si spagare.Am fost cazati la ora 15.30 si la plecare ora 11.30,pentru ca am intarziat 5 (cinci) minute, o pitipoanca ghida cu un ghid tinerel si tuns scurt ne-au facut, putin spus, observatie.Normal ca am ripostat cu argumente clare.In ajutorul lor a sarit si soferul autocarului care ne-a raspuns in batjocura ca nici in cur nu-i doare pe ei de nemultumirile noastre! Am ramas masca! Asta, la intoarcere dupa ce am trait acest sejur de neuitat.De mentionat ca am raspuns intrebarilor din partea cunoscutilor "cum a fost acolo, etc?". Faza tare e ca multi auzisera de neseriozitatea si comportamentul celor de la christiantour, mai ales la intoarcere.In mare, cam atat pentru ca m-am enervat amintindu-mi.Mari nemernici.

| ionelnelu51 a răspuns:

Am calatorit cu :vacanta, kara-treval. omnia, paralela 45...si mai sunt cateva