| stefan31 a întrebat:

Care este tara cu cea mai mare importanta turistica din lume?

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Oooooooo ce intrebare grea eu as zice ca Italia pentru ca acolo este Vaticanul dar nu pot sa nu uit ca mai avem si un Egipt si o Franta sau o Grecia. Iar tarile exotice traiesc practic numai din turism (tahiti, Mauritziu etc)

5 răspunsuri:
| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Eu una as incepe cu Franta, Egipt, Italia, Spania, America de Sud, Canada...si cam atat. Dar de Romanica nu spune nimeni nimic? Ca sute de turisti vin anual sa ne vada manastirile, sa se bronzeze la Marea Neagra sau sa urce la al doilea Sfinx.Mai trist e ca numarul lor e in continua scadere...

| dof21 a răspuns:

Trebuie sa iei mai multe in calcule. Venit pe cap de locuitor, presupun ca e Vaticanul. Cei mai multi turisti probabil este China. Etc. etc.

| IuliaAle a răspuns:

Woow, ce intrebare! Pai...cred ca Franta este.

| alyx a răspuns:

Dubai, si restul'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Importanta? in functie de ce? ca economie ca geografie, ca ce?