| Aurelia a întrebat:

Care sunt locurile in care ai mers intr-o excursie si ti-au placut foarte mult? Dar exista si locuri in care ai fost intr-o excursie, ce nu ti-au placut? Argumentati-va raspunsurile.

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Toate locurile au cate ceva frumos. Dar mai ales oamenii infrumuseteaza si dau un farmec aparte locului.Am fost in nordul Moldovei si am vizitat foarte multe locuri minunate dar cel mai mult m-a impresionat spiritul de conservare al traditiilor a oamenilor si faptul ca inca se mai mergea la slujbe in costum traditional. Mi-a placut accentul lor si calmul de care dau dovada in vorbire dar mai ales bunatatea pe care o poti citi in ochii lor

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai mult mi-a placut Balcikul. Mi-a ramas inima acolo. Un loc care nu mi-a placut? Transfagarasnul cred, dar eram foarte bolnava si poate de aia nu mi-a placut.

| inna a răspuns:

La Bran imi place cel mai mult, superba zona si ador castelul Bran... l-am vizitat de foarte multe ori pana acumhee hee

| xibalba a răspuns:

Mi-a placut mult in Piatra Craiului. Am facut un traseu pe munte odata si a fost superb. Ai ce vedea, priveliste minunata, aer curat, de munte. Locuri urate... orice loc in care e mizerie.

| AdeLina a răspuns:

Am fost intr-o tabara la Iasi si m-a impresionat mult... Un oras superb n-ai ce sa-i reprosezi tongue
As mai vrea sa vad Timisoara si Sibiu:X

| CristineDelaruss a răspuns:

Mie mi-a placut in mod deosebit Italia si Austria.

| adika a răspuns:

Tare mult as vrea sa ajung aici, mi se pare de vis:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi

| ariana_5123 a răspuns:

Cel mai super a fost la Balcik in Bulgaria, toate conditile la un pret acceptabil, iar in Venezuela e de nedescris mai ales in ianuarie cand te gandesti ce frumos ninge la noi stand la plaja la 40 de grade e super. Cel mai naspa e la noi la mare unde desi e destul de scump nu ai conditii si e o mizerie inacceptabila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paris pur si simplu superb. Londra te trimite parca in trecut, un oras al "modernului vechi", ideal pentru shopping, barurile englezesti unice, ai ce vizita. Munchen te atrage prin modernism, te omoara prin tipicul nemtesc, fixist. Brno (Cehia) daca iti plac cursele de motociclete sau Praga ideal pentru a pleca in vacanta. Milano pentru shopping. Venetia loc al basmelor, ideal sa pleci cu prietenul/prietena.eu am fost singur sad .Amsterdam, unic. Am mai fost prin cateva. iti spun altadata. urmeaza pe viitor.toata lumea si o sa incep mai intai cu Istanbul si Capadocia (turcia), Meteora si Santorini+Atena (Grecia). apropo daca a fost careva pe acolo sa-mi dea un sfat. ce cum de ce? happy

| vanessa1075 a răspuns:

Cred ca fiecare tara are ceva aparte.Eu sincer am fost in mai multe locuri dar cel mai si cel mai mult mi-a palcut in Turcia.Totul are asa un aer oriental, parca esti intr-o poveste. Daca esti adeptul vietii de noapte iti recomand in turcia statiunea Kusadasi.eu merg acolo anual si stau cam o luna.cand plec de acolo parca imi rup o parte din mine.serviciile sunt ireprosabile, plaje superbe, magazine, discoteci, cluburi si sa nu mai vorbim de baietiiwinking