| pisycutza a întrebat:

Ce acte trebuie pentru a pleca din tara cu avionul alaturi de un copil ( 1 an si 3 luni)?

Răspuns Câştigător
| marius206 a răspuns:

Pentru mai multe informatii citeste aici:
http://www.vreaubileteavion.ro/calatorie-minori.php
Sper sa te ajute.

5 răspunsuri:
| octavianpas a răspuns:

Procura speciala si declaratie la notar precum ca esti de acord sa iesi cu copilul din tara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand tie iti trebuie neaparat un pasaport. daca pleci cu copilul trebuie sa-l treci ca insotitor in pasaportul tau. daca copiulul pleca singur(imposibil chiar) trebuie sa aiba pasaport personal, desigur daca insotesti copilul sa nu uiti sa-ti faci asigurare de sanatate si sa-i faci si copilului, pentru ca in caz ca patesti ceva, Doamne Fereste, sa nu mai platesti multi bani pentru spitalizare, medicamente, badaje si alte chestii. mult succes happy

| zuzumic a răspuns:

Pai in primul rand iti trebuie imputernicire de la tatal lui ca iti da dreptul sa il scoti din tara daca nu esti mama lui sau tatal lui ai nevoie de imputernicire de la ambi parinti ca ai voie sa il scoti din tara si trebuie sa il treci la tine pe pasaport ...sau sa ii faci copilului pasaport

| hrdcore a răspuns:

Pai sa ii faci pasaport