| Cosmin3071 a întrebat:

Ce parere aveti despre orasul Braila?

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Ca turist, ai ce vedea. Chiar daca partea veche a orasului este lasata in ruina. Dar in care oras nu se intampla asta? Multe monumente istorice, parcuri, etc. Are si localuri, ca toate orasele. Biserica greaca si biserica lipoveneasca sunt demne de vazut. Ca arhitectura, eu nu fac vizite religioase. Teatrul Maria Filotti, piata Traian, etc. O cladire superba este actualul sediu BRD, fost hotel. Si... tot asa. Vizita placuta!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un oras modern cu multe femei frumoase si mall-uri moderne, unde vin galatenii sa faca cumparaturi, ca ei nu au asa ceva happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mi-am amintit acest cântec vechi.
La noi la Brăila,
La tanti Elvira,
Se vinde și brânza cu kila.
( Doar ca să râdem).

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce părere sa avem, este o intrebare stupidă, altă întrebare.

| Iote a răspuns:

In ce sens intrebi?
Ca turist, vrei sa te muti acolo, sau cum?

| Cosmin3071 explică (pentru Iote):

Ca turist doar. Cum sunt oamenii, etc

| Cosmin3071 explică (pentru Iote):

Multumesc pentru raspuns.

| Iote a răspuns (pentru Cosmin3071):

Ca turist, ai ce vedea. Chiar daca partea veche a orasului este lasata in ruina. Dar in care oras nu se intampla asta? Multe monumente istorice, parcuri, etc. Are si localuri, ca toate orasele. Biserica greaca si biserica lipoveneasca sunt demne de vazut. Ca arhitectura, eu nu fac vizite religioase. Teatrul Maria Filotti, piata Traian, etc. O cladire superba este actualul sediu BRD, fost hotel. Si... tot asa. Vizita placuta!

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Are parte de gara doar pentru ca aia care construiau linia pana la Galati au fost prea lenesi ca sa-l ocoleasca.