| ReddY25 a întrebat:

Ce pareri aveti despre Italia? E o tara de viitor sau lasa de dorit? Dau funda

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Italia merge cu motoarele turate! Motoare de Ferrari!
Românica merge cu motor de Dacia 1300! În marșarier!
Italia este de viitor!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E țară din cea mai dezvoltată partea a globului. O fi de viitor?

| Dismally a răspuns:

Este ok de vizitat, sa locuiesti acolo nu prea.

| Andreea_Deea_1999_quMo a răspuns:

E o tara geniala. Eu sunt in Italia si iti spun ca e minunat. O alegere foarte buna!

Răspuns utilizator avertizat
| Manticora a răspuns:

Sicilia e diferita, e frumos si liniste, acolo m-as mai muta. Au vieti sanatoase si relaxate. Dar in rest e un haos si un miserupism si o mizerie...
Italia e frumoasa de vizitat, de trait nu prea. Eu am stat in massa-carrara in toscana, cand am parasit-o era un jeg si nu vreau sa sune rasist dar au adus imigranti care au stricat tot ce au atins pe acolo. Italiencele sunt jegoase rau, italienii sunt parca niste copii mici super ciudati barbatii, sufera de misecuvism. Nu am putut lega cine stie ce prietenii acolo.
E nasol sa fii roman pentru ca avem o reputatie proasta, sunt rasisti cu noi cel putin pe mine m-au tratat superficial si neprofesionist, m-au si jignit in fata.
Acum conteaza si cum ti-e norocul...

| ionutchiriac222 a răspuns:

Sincer să fiu, nu am fost acolo și nici n am rude care să fi fost pe acolo. Din ce am auzit, italienii sunt cam proști și cam nesimțiți în raport cu noi, ne consideră popor de mâna a doua, imigranți etc. E cam la fel ca la noi, fără reguli, oha respectarea legilor, ba chiar și sărăcie prin sud.

| Gabriela0109 a răspuns:

Și da și nu. Cel mai probabil depinde de zona in care te afli ) asta din câte mi-au spus prietenii care locuiesc acolo și careva din rude

| MrMishu a răspuns (pentru Gabriela0109):

Pai depinde daca esti la treaba sau la munca... stii ce zic.