| TrapperManelar a întrebat:

Ce țări ați vrea să dispară?

20 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

O țară în care să fii doar tu cu ideile tale teroriste

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Toate. Guvern mondial.

floresdemayo
Userul Lunii
| floresdemayo a răspuns:

Din contra, aș mai înființa una. ))

| LPCTSTR a răspuns:

Toate.

| ZenoDinCitium a răspuns:

Sa devina oamenii mai buni asta as vrea dar nu se poate

| Brizbriz a răspuns:

Toate care au bombe nucleare sau vor sa aiba bombe nucleare
... FARA nici o exceptie

| DracuIa a răspuns:

Tarile, pamantul nu as vrea, ci poporul lor:
Ungaria
Turcia
Arabia Saudita
Palestina
Moldova
Romania
Algeria
Nigeria
China
Korea
Russia
India
Mongolia
Maroc
Tarile Comuniste, Republicane, islamice si musulmane le-as elimina toate. La cotet.

| 1234568807 a răspuns (pentru DracuIa):

Daca in lumea asta era dupa cum vor astia ca tine, erai vai de noi

| DracuIa a răspuns (pentru 1234568807):

Adica organizare, pace, studii pentru un job pe placul fiecaruia, o casa pentru fiecare persoana, fara arme si razboaie, era vai de noi? ok daca tu zici
Daca nu te-ai prins tarile de mai sus fiecare au problemele astea.

| 1234568807 a răspuns (pentru DracuIa):

Tu ai zis ca vrei sa dispara popoarele acelor tari, dar ei ce vina au? Daca marile puteri ale lumii au conducatori nebuni, acum e vina la intregile popoare? Puteai sa zici sa dispara astia mari care ne conduc si care ne fac rau cu razboaiele si interesele lor, nu cetatenii

| DracuIa a răspuns (pentru 1234568807):

Pai si cei mari care sunt la conducere nu-s tot oameni ca si noi?
Atat ca au ajuns acolo pusi de altii(tot oameni) dar nici aceia nu actioneaza singuri, in fiecare guvern este un sistem intreg format tot din oameni, alesi tot de oameni, care majoritatea accepta ce li se impune.
Deci tot populatia are puterea de a schimba, insa nu vor.
Daca nu ar fi asa s-ar lupta sa isi schimbe situatia, dar e de la mentalitate problema cum am zis.
Multe popuare au luptat sa isi schimbe situatia si modul de conducere, printre care chiar si noi, romanii!
Si tot nu ne-am schimbat mult insa am mai inaintat putin dar mai este mult pana sa ajungel la nivelul de gandire al tarilor precum Olanda,Germania,Franta,Austria, Spania si multe atele.

| relian a răspuns (pentru DracuIa):

Daca ar fi fost dupa tine,eram deja in prapastie laughing lumea are nevoie de acele tari,de axcei oamenii,de arme de tot,asa se mai rareste populatia lumii laughing ca de ar fi pace si am avea toti de toate,neam inmulti ca sobolanii,nu am mai avea loc unde sa stam,ce sa mai mincam.

Deci raszboiul este una din armele naturii,natura cand vede ca omu a oa razna, sau o specie se inmulteste prea mult, baga cate un nebun, ori mai multi, asa incep razboaie, oamenii se raresc.Treb sa existe un echilibru in natura.

| DracuIa a răspuns (pentru relian):

Si tu ai nevoie de un manual de lb. romana senior. Iti cam place sa mananci literele.
Eu nu sustin razboaiele si armele nucleare, pentru ca nu va iesii nimic bun vreodata din aceste lucuri.
Lumea e destul de mare nici 5% din terioriul planetei nu e ocupat de oameni,
Nu e vorba de resurse aici, ci de sistemul care nu e echilibrat si industriile care consuma mult prea multe resurse naturale fara randament. Chiar si masinile, avand conbustie consuma mult petrol si gaze petroliere, benzina si toate plus poluarea...
Daca s-ar face electrice toate cu consum din energie naturala atunci am mai evolua cu o treapta.
Daca nu s-ar mai investii in biserici si culte secte si religie, ci s-ar dezvolta sistemul medical si scolar din nou am mai evolua cu o trepta.
Elchilibrul se poate obtine si prin co existanta si cooperare pentru convietuire nu trebuie neaparat arme nucleare si razboaie.
E usor sa zici asa pana nu iti bate tie razboiul la usa sa vezi cum e.
Cei care gandesc si aduc lumea pe - ar trebui eliminati dupa parerea mea.

anonim_4396
| Anonim a răspuns:

Republica Moldova.

| ionur a răspuns:

Nicio țară-_-

| redwarrior27 a răspuns:

Sa fie pace

| scp3008 a răspuns:

Nici una, in schimb sa fie pace, sa nu mai foloseasca tariile mari pe cele mici pentru a purta razboaie proxy ca in Ucraina

| iuliaOK a răspuns:

Turcia

| adoranimalele a răspuns:

Republica Moldova
Italia
Spania
Olanda
America
Ungaria

| Antton a răspuns:

Russia România Austria China korea

Întrebări similare