| mgtow a întrebat:

Cine a fost in Gibraltar, acolo se poate explora insula mergand pe jos sau musai trebuie luat un teleferic sa urc muntii? Vreau sa fac concediul acolo vara asta

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Gibraltarul NU e insulă! rolling on the floor
Dar e pe o coastă stâncoasă foarte abruptă, iar funicularul e un mijloc de transoprt foarte util, măcar la urcat.

8 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Care insula man? Depre ce anume vorbesti? Gibraltar nu este insula. ajungi si pe jos acolo sau cu masina, mai ales daca esti in Spania, acolo se afla Gibraltar in Spania.
Foloseste netu asta si pentru alte informatii nu doar pentru chat sau pe TPU

| mgtow explică (pentru relian):

Nu e in Spania e insula ca am descarcat acolo

| JackR a răspuns (pentru mgtow):

Bai nene, nu exista nici o insula in apropiere de Gibraltar.

| mgtow explică (pentru JackR):

Tu nu stii pe ce lume traiesti copilas? Citeste bine

| relian a răspuns (pentru mgtow):

O fi man daca spui tu.Eu din ce stiu este in peninsula, doar ca este teritoriu britanic.Si daca este insula cum ai ajuns tu acolo sa descarci? Sa nu spui ca ai zburat cu tiru

| relian a răspuns (pentru mgtow):

Nu mai te lua cu lumea ca nu-i bine ce spui.Ai google map, ai wikipedia unde spune clar ca Gibraltar este pensinsula in Spania, este bucata din peninsula iberica zii cum doresti.Insula este o suprafata de uscat inconjurata, deci nu mai are legatura cu uscatu sau cu continentu, aia este insula. Poate te refereai la Tenerife, aia da este insula si apartine de Spania.Gibraltar este bucata din peninsula iberica si apartine de Marea britanie.

| mgtow explică (pentru relian):

Am mers la baza militara cu poliuretan