| ionelutza_6551 a întrebat:

Cre sunt zilele in care se face pasaportul?laughinglaughinglaughingsi de ce acte ai nevoie ca sa iti faci pasaport?big grin

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pasaportul se poate face in toate zilele lucratoare.
Conform HG nr.94/2006, cu modificările ulterioare, citez:
"ART.5.(1) Cererile pentru eliberarea paşapoartelor simple se depun personal de cãtre solicitanţi, însoţite de urmãtoarele documente:
a) cartea de identitate, cartea de identitate provizorie sau, dupã caz, buletinul de identitate, aflate în termen de valabilitate, în original şi în fotocopie. Cartea de identitate provizorie trebuie însoţitã de certificatul de naştere, în original şi în fotocopie;
b) dovada achitãrii taxelor şi tarifelor de emitere a paşaportului, precum şi, dupã caz, a tarifului suplimentar pentru eliberarea paşaportului simplu în regim de urgenţã prevãzut de lege, completate pe numele titularului, în original;
c) paşaportul anterior, dacã acesta existã." Numai bine!

4 răspunsuri:
| AnNaa67 a răspuns:

Nu intreba de pe net ...Ca nici eu nu stiu, is prea mica si nici nu am intrebat parintii, apropo stiu ca ti'l faci cand vrei cand esti mare si ...Parinti pentru ce sunt? Nu sa te invete? Trebuie sa te invete TPU'u? Pai intreaba parintiibig grin decat sa astepti sa iti rasounda cineva, nu vezi ca astia nu iti zic ca vor fundita?

| Jhonny48 a răspuns:

Sincer si eu mi-l fac maine nu stiu sigur de ce acte ai nevoie da stiu sigur ca nu poti sa-l faci in weekend