| anonim_4396 a întrebat:

Crede-ti ca un copil de 15 ani se poate descurca in America fara nici un parinte sau o persoana majora langa?happy

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Eu nu cred ca se poate descurca. Doar daca ar avea paritnii cu el sau un tutore. E foarte greu si in Romania sa te descurci, mai ales in America.

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu se poate descurca, la munca nu il primeste nimeni, unde doarme, ce mananca...

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Normal ca nu.Iti dai seama ca nici sa lucrezi nu poti. Ce faci fara mancare, fara sa ai unde dormi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca te`ai uitat la prea multe filme. sa stii ca nici america nu`i chiar asa roz. iar in tzari straine este foarte foarte greu mai ales daca nu ai un ajutor, un sprijin, pe cineva aproape care sa te indrume, cred ca sunt cateva persoane aici care iti pot confirma treaba asta.

| yoooo1990 a răspuns:

Nu, nu cred. daca nu are pe nimeni langa el.Macar niste prieteni de familie, e tare nasoala treaba.

| denisaalexandru01 a răspuns:

Nu...si NU.

Singur, chiar nu daca ar fi cu parinti sau eu stiu... da... dar asa nu

| Eeeh` a răspuns:

Nu e prea mic.si intr-o tara straina sar pierde din prima.mai ales daca nu stie limba! Dar nu cred, adica doar un parinte nebun la cap lar lasa singur...deci nici un parinte nu siar lasa copilu sau sa se duca intr-o tara straina fara ei...In Romania te pierzi usor dar in America.Iti dai seama.Parintele isi iubeste copilul ENORM si nu lar lasa sa plece la o varsta asa de mica in strainatate singur. Te asigur ca nu se descurca!happy