| ioanamaria2000 a întrebat:

Cu primul meu bilet de vacanta am decis impreuna cu iubitul meu sa mergem la un hotel cu spa si sa petrecem cateva zile de relaxare. Problema este ca niciunul dintre noi nu a mai fost pana acum intr-un astfel de loc, pentru ca nu am avut posibilitati si nu stim ce sa luam cu noi. Am vazut ca avem acces in interiorul hotelului la spa, piscine, etc. Trebuie sa luam de acasa papuci, halat de baie? Nu stim si nu vrem sa ajungem acolo si sa nu avem ce ne trebuie. Va rog, cei ce stiti, sa ne dati niște sugestii cu ce ar trebui sa punem in bagaje.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este idicat sa duci cu tine intreg echipamentul de baie (costum, halat, papuci, prosop).
Nu in toate spa-urile se pot inchiria, dar e si mai sanatos.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice hotel decent care are un centrul spa pune la dispozitie halate de baie, papuci si in cadrul centrului spa prosoape ca sa nu le iei pe cele din camera.

Sfat, sa va luati slapi cel mai bine pentru ca papucii dati de hotel sunt niste chestii de unica folosinta subtiri care se uda imediat.

Daca voi vreti sa va luati halat de acasa nu va opreste nimeni.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trebuie sa luam de acasa papuci, halat de baie? Da. Și niște prezervative. Just in case.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In primul rind vezi ce sumă ai pe biletul de vacanta sa nu te "trezesti" ca ajungi la Spa si preturile de acolo nu corespund cu ce suma ai tu pe biletul de vacanta, toate sau scumpit si poate pe acel bilet de vacanta nu ai inclus tot, si va trebuii sa platesti si tu restul, mincare cazare sau accesul in spa, nu căra de acasa halate si prosoape acolo au ei de unica folosinta si le poti folosii pe alea ale lor.

| mihai69 a răspuns:

Papuci de plajă musai; halat și prosop în mod normal primiți acolo, dar nu e interzis să aduci de acasă.
Cască de baie pentru femei iar e cel puțin de bun-simț sa ai. Desigur, costum de baie.

| dullcat a răspuns:

Ai nevoie de prosoape, papuci, halat, eventual 2 seturi de costume, si orice altceva consideri necesar, inclusiv propriile produse de igiena personala, daca ai anumite preferinte sau nevoi pentru piele.Hotelurile si astfel de spatii in general, ofera produse de ingrijire la kilogram, deci tragi singura concluzia.

| EliLeli a răspuns:

Papuci de baie si costum de baie, ochelari de inot daca aveti de gand sa inotati. Halate nu se dau intotdeauna, dar prosoape se dau.

| xbsbsbsmm a răspuns:

Perzervative