| Asha28 a întrebat:

Eu si cu iubitul meu avem o relatie stabila iar maine vrem sa facem dragoste. Amandoi suntem virgini si stim ca nu o sa dureze mult, stam 2 ore la el la apartament si dupa vrem sa mergem la strand. Oare o sa imi mai curga sange dupa ce facem dragoste? Nu vreau sa se intample ceva si sa ma fac de ras la strand. O sa doara foarte tare? Si prima data ar fi bine sa punem 2 prezervative sau ajunge doar unul?
Va rog sa imi dati cat mai multe raspunsuri.
Funda happy

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil sa sangerezi dupa primul contact sexual. Nu e obligatoriu, dar e posibil, asa ca strandul iese oricum din discutie. Oricum era o idee proasta, fiindca tu vei avea o rana deschisa (himenul) cu care e interzis sa intri in piscina (atat pentru siguranta celor din jur cat si pentru sanatatea ta). Sigur, nu te va verifica nimeni, dar tu stii ca e interzis si imi imaginez ca nu vei incalca regula. Sangele este cel mai septic produs, daca cumva ai o infectie, vei imbolnavi tot strandul. In plus, daca in apa este vreun microb, risti sa te infectezi tu. Va trebui sa alegeti, in nici un caz nu poti merge la strand macar 3-4 zile dupa deflorare.
daca ai varsta suficienta (macar 17 ani si jumatate), v-ati documentat si stiti ce aveti ed facut, folositi prezervativ si lubrifiant, durerea va fi minima.
Nu e cazul sa folositi doua prezervative, asta este o folosire incorecta si riscati sa se rupa. Un prezervativ folosit corect este mai sigur decat doua.

| Waffen18 a răspuns (pentru Brigaela):

Cel mai complex raspuns!

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Eu zic să cumpărați 2 ca să vă ajungă. Dacă ai făcut sex în ziua aia nu e recomandat să faci baie. Așteaptă până mâine.

| Phini a răspuns:

1. Nu-i nevoie de 2 prezervative. doar daca vreti sa continuati dupa primul "finish"
2. Nu o sa te doara daca esti destul de excitata si de relaxata...
3. Daca ai facut ce ti-am zis la 2, nu o sa iti curga sange. Nu la toate curg sange. procentul e cam de 50/50.
Iar daca iti curge. nu o sa fie mult, o sa fie putin, nu ai de ce sa iti faci griji.
Succes! happy

| Psihedelic777 a răspuns:

Pai...in primul rand stai linistita, o sa fie ok.Deci daca sunteti pregatiti si a-ti decis sa face-ti pasul asta impreuna e minunat. Apoi, nu e nevoie de 2 prezervative, pentru ca frecarea dintre ele le-ar pute face sa se rupa. unul de calitate este de ajuns.Cat despre treaba cu sangele, depinde. Poate sa iti curga, sau poate sa nu.Depinde.Ideea e sa face-ti un preludiu sa zic asa(adica nu va atunca-ti direct la sex ). Intai excitati-va putin.In felul asta organismul tau v-a fii pregatit de actul in sine.Astfel nici nu te v-a durea prea tare si nici nu iti v-a curge sange (sau daca iti v-a curge, v-a curge putin). Ideea e sa fiti amandoi linistiti, sa fiti siguri pe voi si pur si simplu sa va bucura-ti de moment.o sa fie minunathappy Ai grija de tine si multa baftahappy

| Psihedelic777 a răspuns:

Arpopo...am uitat.Treaba cu strandul nu e o idee buna. Ceilalti care au scris aici au dreptate.Deci spre binele tau si al celorlalti, las-o pe altadata.In rest...multa baftahappy

| MEduard a răspuns:

Un prezervativ ajunge. Dacă himenul se rupe o să îți curgă sânge. Relaxată trebuie să fi. Prima dată doare pentru că himenul este atins şi în proces de rupere. Doare foarte tare la fete.