| Dan_Daniel_2001 a întrebat:

Cum ar trebui sa redactez o cerere catre un director pentru a ne schimba autobuzul scolar?

1 răspuns:
| snzpaul a răspuns:

Salut. Fiecare școală are un consiliu, numit Consiliul Școlar al Elevilor (CSE). Fiecare județ are un consiliu, numit Consiliul Județean al Elevilor (CJE), iar la nivel național există Consiliul Național al Elevilor (CNE). Cel mai bine este ca tu, să vorbești cu președintele acestui consiliu, pentru că el va găsi o metodă mult mai bună și cu argumente mai prompte pentru a te ajuta. Departamentele au și ele funcția de „Avocatul Elevului", care luptă pentru drepturile fiecăruia, nu ezită să apelezi la colegii ce stau la dispozitia ta.