| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot merge in america? am inteles ca nu e ca si in tarile celelalte, degeaba am pasaport sau buletin? am inteles ceva cu 6 luni inainte si un interviu? am 15 ani.

5 răspunsuri:
| Ana-Maria94 a răspuns:

Poi iti trebuie viza, dar daca mergi doar ca sa vizitezi nu ai nevoie.

| alonet a răspuns:

Hehe :) vise mari ai tinere, pai iti trebuie chemare facuta din america cu care meri la viza in bucuresti si te costa 130 dolari interviul chiar daca primesti sau nu viza :) si in cazul tau nu stiu daca te lasa fara insotitor, poate de aveai 16 :) oricum sunt multe pana sa te urci pe avion intra pe ambasada da un telefon pana la ei :) http://www.ambasada.ro/ambasada/2/117/sua.html

| Aero_2277 a răspuns:

Iti trebuie viza pentru America oricum, si sa o iei din timp de la Ambasada USA din Bucuresti.cam 6-7 luni pentru ca poate sa ti-o respinga si in timpu ala mai poti sa depui o cerere.eu am merg in fiecare an de 11 ani in maerica de 4 ori pe an, New York, Wasington D. C., Los Angeles, Boston, Miami, Las Vegas, San Fransisco, pe astea merg cel mai des in circuite de afaceri cat si turism individual.si la 15 iti trebuie abrobare scrisa de la ambii parinti, acolo la tine sa ai pasaport, buletin, viza medicala, vaccinnurile sa le ai la zi...

| dulcika_3604 a răspuns:

In 1 rand iti trebuie viza...si in al 2lea rand nu cred ca tio aproba daca nu ai un insotzitor care are peste 18 ani...de ex varumeo voia s`o ia p pr lui cu el in america si ea are 20 d ani dar nu ia aprobat viza nu stiu dc deci nu cred ca ai putea sa mergi doar cu parintzii daca vrei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai de fapt merg sa stau cam o luna la fina mea acasa, care e in california.deci da, intr-un fel vizitez happy.