| Admiraljoker a întrebat:

Cum se poate pleca din țară în Anglia? Trebuie sa-mi fac viza din Romania sau imi trebuie vaccin ceva?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de viza daca vrei sa lucrezi acolo sau sa stai mai mult de 6 luni.
De la 1 sept ai nevoie si de pasaport.
Acum ai nevoie de test pcr, formularele lor de localizare si rezervare de testare la 2 zile dupa ce ajungi.

| Anonimul151 a răspuns:

Dupa cum am auzit eu momentan nu se poate pleca sau veni din Anglia avand in vedere ca au inchis tara ( e look-down total ). Nu se poate veni din Anglia in Romania, si nici de aici nu se poate pleca in Anglia

| anonima2617181 a răspuns:

Momentan călătoriile în și din Anglia nu sunt permise din cauza carantinei peste toată țara.