| AvalohAlyn a întrebat:

Daca ati fi ministrul turismului ce ati face ca tara noastra sa fie mai cunoscuta, mai apreciata de straini?

Eu unul m-as gandi la niste pliante, cartulii care le-as distribui gratuit peste hotarele Romaniei continand cele mai frumoase locuri, obiceiuri si traditii romanesti.Multi nu stiu ca tara noastra e extrem de frumoasa, strainii au o parere gresita si eronata despre Romania.

Voi ce ati face?

Răspuns Câştigător
| zzzzz a răspuns:

As colabora cu alte ministere pentru a face drumuri/autostrazi. E greu sa faci turism fara drumuri. Pliantele, "hai sa facem ceva", obiceiuri, manastiri, relief, Maramures, etc, sunt doar niste clisee de 2 bani, care fac tot posibilul sa acopere incompetenta celor care ne conduc. Toate acestea nu ajuta la nimic fara autostrazi.
Se investesc multi bani pe logo-uri stupide, filmulete care nu reprezinta Romania, deplasari ale ministrului in strainatate si alte lucruri care au ca scop cheltuirea banilor.
Romania are o imagine proasta in strainatate. O imagine care duce la diminuarea turismului. Cu pliante aduci 5-10 oameni, dar acesta nu se numeste turism. E pierdere de vreme. Clasic romanesc...

3 răspunsuri:
| Bowl a răspuns:

As pune spoturi publicitare cu Romania la reclamele din noua serie Dallas.

| Bowl a răspuns:

As pune spoturi publicitare cu Romania la reclamele din noua serie Dallas.

| Bowl a răspuns:

As pune reclame cu Romania in Romania.