| anonim_4396 a întrebat:

Daca mergi in alta tara cu avionul si duci si laptopul trebuie sa ai sticker original de la windows pe laptop?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da,te da jos din avion.Din zbor. Glumesc. Cine ti-a bagat in cap tampenia asta? Crezi ca in alte tari toate lucrurile sunt legale? Naiv mai esti.

| mihai69 a răspuns:

Și dacă ai laptop cu Linux, sau Apple, ce pușca de abțibild ar trebui să aibă?!? Clar nu ai nevoie de nicio dovadă că ai softul legal.
E totuși indicat să ai bateria încărcată la el măcar cât să îi poți prezenta celui de la controlul de securitate desktop-ul adică să-l pornești și să te loghezi pe contul tău de user).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu trebuie sa ai nimic pe laptop
Nu stiu cum de ti-a venti ideea asta

| litere123 a răspuns:

Nu in avion nu trebuie sa ai un sticker pe laptop.
De unde sti tampenia asta?

| IlluminatiConfirmed a răspuns (pentru litere123):

Nu in avion zic. am auzit ca se verifica lucrul asta la aeroport

| Helper69 a răspuns:

Nu. Nu te întreabă nimeni de asta. Atâta timp cât nu ai Child por n pe laptop e ok.

| thegamekiller a răspuns:

Nu