| paulionescu25 a întrebat:

azi am cumparat un laptop Lenovo g70. Are Windows 10 care nu-mi prea place. Cred ca e original. As formata laptopul sa bag un wind 7. Merita?

7 răspunsuri:
| ka2 a răspuns:

Nu, normal ca nu merita. E doar chestie de obisnuinta. Mai stai asa, poate o sa iti placa.

| paulionescu25 explică (pentru ka2):

Pai da. asa o sa fac. acum nu stiu trebuie sa-mi descarc un antvirus. habar nu am cum e cu windows 10. am voiesa fac download. eu sun in alta tara si imi e cam frica. de exemplu sa descarc un program sau un antivirus de pe net? sunt in Austria. mersii

| ka2 a răspuns:

Windos 10 are un magazin pentru aplicatii, sau pur si simplu dai cautare pe net dupa un antivirus. Eu, de exemplu, folosesc avast. Probabil nu este cel mai bun, dar imi fac treaba cu el. Pentru magazinul Windows trebuie sa iti faci un cont cu o adresa de mail.

| paulmed25 a răspuns (pentru ka2):

Aha deci. O sa incerc mersi mult de tot.

| CPAElites a răspuns (pentru paulmed25):

Ramai pe Windows 10;) Este mai stabil si mai rapid decat W7.
Antivirusul il descarci doar DE PE SITE-UL OFICIAL.
Folosesc Avast de 10 ani ( versiunea gratuita ) si probabil este cel mai bun!
https://www.avast.com/en-eu/index

| paulmed25 a răspuns:

Mersi mult. Asa am sa fac. Merge chiar bine. are ceva daca am bagat inca o placuta de 4 lgb in el? Merge totul bine doar ca imi utilizeaza doar 6.69 gb.

| CPAElites a răspuns (pentru paulmed25):

Nu are nimic...
"ca imi utilizeaza doar 6.69 gb" Ceilalti sunt alocati pentru placa video integrata!