| RobciucTudor a întrebat:

Daca vreau sa plec acum la mare si online pe cfr calatori scrie ca nu mai sunt locuri disponibile pot sa ma urc in tren si sa iau bilet de la nas?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iei bilet fara loc. Dar nu de la nasu.

| MorcovMajestic a răspuns:

Daca vrei sa stai in picioare

| RobciucTudor explică (pentru MorcovMajestic):

Pai ideea e ca nu mai sunt nici locuri de stat in picioare in tren. 0 locuri. o sa ma lase sa stau in picioare?

| MorcovMajestic a răspuns (pentru RobciucTudor):

Eu am stat odata in picioare
Nu stiu sigur
Nu poti sa iei de la alta ora?

| Editocroci a răspuns:

Nu. Dacă nu mai sunt locuri disponibile vei sta în picioare. Îți convine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Editocroci):

Te contrazici.

Da, te lasă, doar că o să plătești bilet de suprataxă în tren care se calculează ca fiind prețul normal de casă + 50%. De exemplu: dacă e 50 lei biletul normal, plătești 75 lei în tren. Nu beneficiezi de nici o reducere la un bilet astfel achiziționat.