| anonim_4396 a întrebat:

De câte ori pe an călătoriți cu avionul?

Răspuns Câştigător
| Superior a răspuns:

Doua ori pe an, compania mea preferata e wizzair ca avionul are botul roz.

| wpetterssone a răspuns (pentru Superior):

Unele au botul roz, altele au coada roz. Depinde de anul în care au fost achiziționate și înmatriculate. De exemplu: HA-LXC, un A321 are botul alb, burta roz și coada albastră, iar HA-LYI, un A320 are botul roz, și coada albă.

| wpetterssone a răspuns (pentru Superior):

Eu călătoresc de două până la patru ori pe săptămână, (dus-întors, dus-întors) cu SAS, KLM și Norwegian. Depinde unde sunt prețurile mai mici.

| Superior a răspuns (pentru wpetterssone):

Lucrezi in domeniul afacerilor?

| wpetterssone a răspuns (pentru Superior):

Nu. Lucrez în aeronautică.

| Superior a răspuns (pentru wpetterssone):

Respect,e o meserie mare.
De curiozitate, ce te-a determinat sa crezi in Dumnezeu?
Nu ma intelege gresit, sunt crestin, dar sunt curios.

| wpetterssone a răspuns (pentru Superior):

Aveam 11 ani și îmi puneam întrebări despre viață, oameni, creator sau evoluție. Am învățat că toate acestea sunt create de către un Creator.
Apoi am căutat în cărți și lucrări ale oamenilor de știință și am descoperit că unii cred că există un Creator. Am făcut cercetări. La un moment dat, părinții mei au aflat. Atunci mi-au dat o Bibliei, aveam 12 ani. Mi-au spus cum se folosește și am reușit să o parcurg în 11 luni. Citeam 3-6 capitole pe zi. După aceasta mi-am dat seama că există cu adevărat un Creator, Dumnezeu, Iahve, Jehovas. La 14 ani am fost botezat la un cult religios. De atunci continui să fac ceea ce prin Cuvântul său Dumnezeu ne cere: să-i facem cunoscut Cuvântul.

| Steregoi a răspuns (pentru wpetterssone):

A facut Dumnezeu pe om ca sa zboare cu avionul?

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De obicei doua drumuri dus intors pe an, dar depinde. Anu trecut nu am zburat deloc, am folosit masina, acum 2 ani am zburat de vreo 8 ori

| mihai69 a răspuns:

De câte ori am nevoie. Dar nu atât cât mi-aș dori...

| Lioana a răspuns:

0 ori

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

5-10 ori. Dar mai conteaza si numarul de mile parcurse, nu numai de cate ori zbori. Una e sa zbori Bucuresti-Cluj juma de ora si alta e sa faci Coasta de V a americii sau Brazilia unde te angrenezi in zboruri de peste 12h.

| Yurisa a răspuns:

10-12 ori laughing

| Yurisa a răspuns:

A, pe an laughing 0 ori. La doi ani mai merg cu avionul

| forgottensoul a răspuns:

In general de 6-8 ori pe an cu diverse companii. So far, so good recomand Norwegian Airlines- mancare, bautura, tv, wifi toate la dispozitia ta. happy