| iulia_manchiu a întrebat:

De cati bani ai nevoie daca pleci intr-un week-end la Londra in doi? Am deja avionul si hotelul luat si am auzit ca orasul este foarte scump.

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Pentru un weekend... fara shopping prea consistent ar trebui sa va ajunga £500.Eu m-am descurcat 5 zile cu £300... dar intrarile la obiectivele turistice imi erau deja platite...la fel si micul dejun. Am cheltuit doar pe cateva hainutze, suveniruri si mancare.

5 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

daca ai deja hotelul luat inseamna ca automat te-ai scos si cu micul dejunhappy daca vrei doar sa vizitezi si sa mananci numai prin fast-food sau pub-uri iti trebuiesc minim £100 pe zi, daca vrei sa incluzi si shopping atunci suma devine una ametitoare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Londra este foarte scumpa si in functie de ce iti doresti iti trebuiesc destui bani, as spune cam 300 de euro de persoana daca vrei sa mai cumperi si ceva si sa mananci la restaurant intr-o seara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai inteleg ca pleci cu-n tip! Lasa-l pe el sa-ti demontreze cat de gentleman e!

| alexandru_ionut a răspuns:

Nu-ti trebuiesc mii de euro. Poti sa vezi orasul si mai ieftin. Biletele la muzee, apa si mancarea in oras (fast-food-uri) te pot duce pe zi cam la 100 de euro, nu mai mult.

| corina_cojocaru a răspuns:

Cam 1000 de euro daca vrei sa mergi la shopping cat de cat. Londra este locul ideal de shopping asa ca 1000 de euro ar fi cel putin necesari. E scump.