| IrinaAndreea a întrebat:

Desi am fost deja la mare (Costinesti) anul asta, ma gandeam deja la vara viitoare, cand as opta pentru o statiune mai linistita, gen Cap Aurora. Pana acum cateva saptamani, nici nu stiam ca exista, asa ca mi-ati fi de ajutor daca mi-ati povesti cum e acolo, daca a fost cineva.

Răspuns Câştigător
| Quiss a răspuns:

Cap Aurora are patru hoteluri de tip complex intinse intre plaja si strada, cu piscina si restaurante, hoteluri foarte frumoase, n-am ce zice, si asta e toata statiunea. In rest, nu prea ai ce face acolo, dar avantajul in reprezinta ca poti ajunge foarte usor in alte statiuni, pe plaja ajungi imediat in Venus, Saturn, chiar pana la Mangalia sau, in partea opusa, spre Jupiter, Neptun si Olimp.
Insa daca vrei o statiune linistita, insa in care sa ai si ce face si sa te si poti distra, eu te sfatuiesc sa mergi in Neptun, e foarte faina statiunea si nu vei regreta; nu e extrem de galagioasa, dar simti ca esti la mare.

3 răspunsuri:
| cerculetezburatoare a răspuns:

Nu am fost in Cap Aurora, insa am stat la hotelul Sunquest din Venus, la iesire, care e la cam 5 min distanta de Cap Aurora. In Cap Aurora sunt decat vreo 4 hoteluri, mica statiunea si sincer e prea linistita, n-ai ce face... happy Acum 2 ani stiu ca m-am dus spre Saturn si in Cap Aurora, timp de 2 saptamani., cat am stat eu acolo, iluminatul public nu mergea laughing Te sfatuiesc sa alegi Venus-hotel Sunquest, e foarte frumos happy

| IrinaAndreea explică:

Multumesc tuturor happy Cred ca aveti dreptate, e cam prea linistita pentru a sta, dar o sa trec macar sa o vad.

@ladygaga: Poate ajung si in Bulgaria, desi visul meu era ca la anul sa merg in Grecia. Totusi, am zis ca n-ar strica sa ma informez din timp si pentru Ro.

| tpuguru a răspuns:

Eu nu am fost acolo, dar stiu un loc superb : in bulgaria, in sunny beach, la hotelul Helena Sands. Estesuperb, si ti -l recomand
100%