| Ivy86 a întrebat:

Despre overbooking... Am făcut o rezervare printr-o agenție în decembrie 2016 pentru o vacanta în luna Iulie 2017 (deci rezervare plătită cu 7 luni înainte).
Azi primesc mail de la agenție ca hotelul este overbooked...si vom fi cazați în alta parte, alt hotel de-al aceleași companii (nu cu aceleași condiții bune).
Întrebare. chiar este vorba de overbooking sau ei vor doar sa vândă bilete la preț întreg (eu am luat cu reducere la earlybooking) sau sa își umple și celălalt hotel mai prost cotat.
Cum sa fie overbooking când cumperi o oferta cu jumătate de an înainte?

1 răspuns:
| Kaℓi a răspuns:

Ameninta-i cu protectia consumatorului, poate o sa se sperie si muta pe altcineva la hotelul mai prost...