| Adry05 a întrebat:

Dupa parerea voastra, ce orase din tara merita vizitate?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Iasi (orasul in care m-am nascut si in care locuiesc), Sighisoara (superba cetatea medieval, am vazut-o de zeci de ori si tot nu am reusit sa ma plictisesc de ea), Targu Neamt (pentru Cetatea Neamtului, care e fascinanta), Brasov, Sibiu, Targu Mures etc

30 răspunsuri:
| Adry05 explică (pentru Salontanul):

Nu ma intereseaza linkuri, voiam sa vad parerea personala a fiecaruia. A ta ma interesa, nu un articol de pe internet. happy

| Salontanul a răspuns (pentru Adry05):

Pai aia-i parerea mea. Eu sunt din zona. Dar voiam sa vezi ceva aproape oficial ca argument.

| RAY a răspuns:

Eu n-am vizitat Romania, dar cred ca fiecare oras are frumusetea lui, eu ador castellon, stuttgart

suntserios
| suntserios a răspuns:

In ordine

Brasov - tot orasul e superb
Sibiu
Sighisoara
Alba Iulia - catatea nou renovata o bijuterie
Iasi
Cluj
Bucuresti

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sunt multe orase. Chiar foarte multe. Dar, cam orice oras merita vizitat. Fiecare are partea sa de istorie.
Desigur, clasicul Bucuresti, oricine vrea sa il viziteze... Brasovul, Iasul, Sibiul (Podul Minciunilor, chiar am spus o minciuna acolo) laughing, Timisoara ( aici m-am cam plictisit) este destul de frumos, mult de mers, batrana Bega.
Si va invit sa veniti si in orasul meu natal Targu Jiu, sa vedeti operele lui Brancusi happy, si desigur poate treceti si pe la mine ( asa ca o mica gluma, sper sa nu fie deranjanta). Acum depinde de fiecare, cum vede orasele happy

| Oana92 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Da, Timisoara e chiar plictisitoare sad Muzeul satului are vreo 2 cladiri, Muzeul Banatului e in renovare de pe la 1600, Gradina zoologica e de fapt o mica ferma, Catedrala o vezi in 5 minute si cam asta e tot sad

| DoarBogdan a răspuns (pentru Oana92):

Esti din Timisoara?

| Tinna666 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Heiii,gorjene...mereu ma ratacesc in Tg-Jiu laughing Eu sunt din Petrosanilaughing)

| DoarBogdan a răspuns (pentru Tinna666):

Sincer si eu m-am pierdut cand eram mic, dar shhh laughing
Petrosani? Ce frumos. Mereu trec pe acolo, adica... cred ca 1 la 3 saptamani minim.

| Tinna666 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu mai spun la nimeni laughing
De cand s-a reparat defileul cat de cat fac si eu drumuri dese pe acolo..hmm,dar inca tot nu m-am prins cum sta treaba.stiu cum ajung la mall, in parc si la strandul de pe insulalaughing))

| DoarBogdan a răspuns (pentru Tinna666):

A, pai da, numai marginile laughing
Trebuie sa vi pe strada mea, unde am atatea amintiri, pe la liceul unde, numai cand imi aduc aminte la cat de mult am ras in el, ma face sa fi ramas mereu acolo. In fine.
Poate o sa iti arat imprejurimile odatabatting eyelashes
Saptamana viitoare scap de aici si ma intorc acasa.
Tu esti la liceu acolo nu?

| Tinna666 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Sunt la facultate aicilaughing
Sunt olecutica mai batrana decat credeailaughing

Dar pe tine ce te aduce pe aici?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Tinna666):

Multi inainte, presupun laughing
Eu sunt la facultate in Timisoara, si cum altfel decat prin Petrosani sa ajung acolo laughing
Dar bine, tatal meu a locui in Petrosani si stie pe acolo, cumva sunt familiar si cu locul ala si pe langa asta mai trecem si pe acolo.
Si cum e la facultate? big grin

| Tinna666 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Multumesc la fel!happy oricum m-am uitat acum si sunt doar cu aproape 5 luni mai batrana decat tinelaughing
Dai un suc cand mai treci pe aicibig grin
Hmm, pai e cam naspa.Numai ce am terminat cu prima sesiune si am ramas cu impresia ca nici nu ne-au fost corectate lucrarile..am primit note pe..nu stiu pe celaughing
Ce facultate faci?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Tinna666):

Daca vrei joi ma astepti in statie unde opreste autocarul big grin

Eu nu stiu cum am trecut de prima sesiune fara restante laughing
Urmez Electronica si Telecomunicatii.

| Tinna666 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ma crezi ca nu stiu unde opreste autocarul?laughing
Si depinde si de ora, programul meu e mereu haoticlaughing scoala, munca, salalaughing
Felicitari, nici eu nu am restantelaughing)

| DoarBogdan a răspuns (pentru Tinna666):

Nu stii unde opreste? In autogata acolo... oh. Pai daca in Petrosani nu stii, dar aminte in Tg-Jiu laughing
De obicei seara pe la 21 ajunge pe acolo.
Si nu mai zice scoala, nu imi place sa imi mai spuna, cel putin mie asa laughing

| Tinna666 a răspuns (pentru DoarBogdan):

laughingnu am mers niciodata ca sa stiu.laughing
Nici mie nu imi place cum suna scoala dar e mai rapid de scris asalaughing
Asa tarziu? pai la cat pleaca de acolo? valeu, pai tu ajungi noapte in Tg Jiu

| DoarBogdan a răspuns (pentru Tinna666):

Pe la 22 ajung in Tg-Jiu.
Plec de aici pe la patru jumate big grin, si asa... ce sa fac si acasa laughing

| Kaℓi a răspuns:

Brasov, Sibiu, Alba Iulia, Bucuresti, Iasi, Tg. Mures, Cluj.

| alexandrualind a răspuns:

Arad este cel mai frumos.

| DeathOfDreams a răspuns:

Iași.
E cel mai curat oraș pe care l-am văzut în viața mea laughing
Cluj, de asemenea, un oraș foarte frumos. Și oameni faini.

| Adry05 explică (pentru DeathOfDreams):

Am auzit, chiar imi doresc sa le vizitez pe astea 2 in vara aceasta + Suceava. happy Tu de unde esti?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adry05):

Să le vizitezi, chiar merită.
Sunt din Bistrița. Tu?

| Adry05 explică (pentru anonim_4396):

Drobeta Turnu Severin. happy

| DeathOfDreams a răspuns (pentru Adry05):

Uuu, frumos.
Aveam vreo două prietene de pe acololaughing

| Tinna666 a răspuns:

Toata tara merita vizitata.Crede-ma,sunt niste peisaje care te lasa mascalove struck

| TheWomanCat a răspuns:

Buna din nou happy
Nu stiu daca ma mai stii, dar mi-ai raspuns la cateva intrebari.Multumesc!
Acum...Bucuresti,Iasi,Brasov,Sibiu,Timisoara,Brasov...Dar cred ca toate sunt frumoase!

| ExoHash a răspuns:

Bacau, sunt colonii de tigani aici. laughing