| cetateandezgustat a întrebat:

Este suficienta o foaie pentru biletul online CAT (Viena)?

De aici https://www.cityairporttrain.com/ se poate cumpara CAT Return Ticket + Vienna Transport Ticket. Primul ar trebui sa fie valabil la un tren (CAT), cel de-al doilea la tramvai, autobuz si metrou.

Cumparand biletul online, primesc un PDF si urmatorul mesaj:
Please find attached your ticket in PDF format. We kindly ask you to print it out and take it with you on your trip so that you can show it to our ticket control staff.

Este suficienta acea foaie pentru toate mijloacele de transport (tren, metrou, tramvai, autobuz)? E nevoie de obtinerea unei cartele pe baza foii printate? Exista turnicheti la metrou? Si daca da, cum se poate trece de ei doar cu o foaie?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

E suficientă foia tipărită. Dar e inutil biletul la CAT, e scum și face doar cu câteva minute mai puțin decât trenul S-bahn (nu mai știu ce număr) care merge tot la Viena. Și poți lua și pentru ăla bilet on-line, sau direct la fața locului, de la automate.