| ignore a întrebat:

[FUNDA +VOTURI]. Urmeaza MAJORATUL MEU si as vrea sa merg cu trenu din Craiova. in alt oras? stiti cumva un oras care merita vizitat, vreau sa plec dimineata cu trenu si sa ma intorc seara? si cam cat ar costa biletele de tren dus-intors? multumesc anticipat, stiu ca e o idee nebuneasca dar imi doresc f mult o excursie cu trenu asa de o zi, deoarece n-am mers niciodata cu el.:*

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Eu ti-as propune sa vizitezi Drobeta Turnu Severin daca nu ai fost, este relativ aproape - faci cam 2 ore cu trenul - si este un oras mare si frumos. Vezi Dunarea, poate ajungi cumva si la Portile de Fier daca nu ai fost, ca e impresionant sau mai gasesti aici alte chestii de vizitat in oras http://www.turistik.ro/......u-severin. biletul costa la dus 26 ron elev, 33 ron intreg si intors 45 ron intreg 37 elev (asta e mai scump ca e intercity). Sau la Tg. Jiu, vezi monumentele lui
Brancusi din parcul Brancusi (coloana infinitului, poarta sarutului, masa tacerii), faci cam 1 ora jumate cu trenul, preturile si orele pentru orice traseu le gasesti aici http://www.mersultrenurilor.ro/
cam astea ar merge ca pentru o zi, ca mai departe ai face o vesnicie pe drum, ajungi acolo fix cat sa prinzi trenul sa vii inapoi :)
drum bun, distractie placuta si la multi ani, multa sanatate si bafta la examene!

3 răspunsuri:
| valentino52 a răspuns:

Haide vino la Constanta unde fetele-ti trag clanta...

| GoguSteriade a răspuns:

Sibiul merita vizitat, insa va fi prima si ultima excursie pe care o faci cu trenul daca prinzi unul nasol, plin de ciudati.

| StiuCeFac a răspuns:

Mamaia sau Costinesti depinde un bilet de tren normar e intre 200-400 dus intors si la cuseta 300-450 si avantajul e ca la cuseta poti si dormi si sta bine iar la cel normal nu pea stai comod am patit-o crying