| Diana_Petre_1991 a întrebat:

Hei! Am o întrebare pentru cei care ați fost vara asta în Bulgaria, cum vi s-a părut țara respectivă și de ce oameni v-ați izbit pe acolo ca să știu dacă merită sau nu să merg anul viitor în Bulgaria. Vă mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bulgaria e ca o Romania ceva mai saraca, cu sosele ceva mai bune, plaje mai curate si mancare mai proasta.

| mihai69 a răspuns:

De gustibus...
De exemplu, mie chiar îmi plac mult felurile lor de mâncare. Bine, nu alea de la all-inclusive... rolling on the floor
Sunt oameni normali, majoritatea amabili și deschiși. Stau cam prost la vorbitul limbilor străine, dar dacă stai puțin și te gândești cam cu câți concetățeni ai putea vorbi în engleză printr-un sat din România... e cam tot aia.
Pe scurt, după multe vacanțe petrecute acolo, concluzia mea este că oferă mai mult și mai bun pentru aceiași bani pe care i-ai da la noi.

| johnnny123 a răspuns:

Ca orice altă țară din lume, și Bulgaria are toate tipurile de oameni. De la oameni cinstiți la hoți și de la oameni politicoși la mitocani. Deci nu există o regulă care spune că te vei izbi de un anumit tip de oameni și nu te vei izbi de alt tip.

Din toată Bulgaria nu am experimentat decât litoralul, dar aș spune că este o alternativă foarte bună la litoralul românesc.

Asta pentru că în ultimii ani litoralul nostru a crescut prețurile complet decuplat de calitatea serviciilor oferite, pe când litoralul bulgăresc are prețuri ceva mai conectate la realitate.

| Lrs2015 a răspuns:

Un fel de Ro...