| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Heelp! Cati euro ma costa sa mananc 4 zile in Istanbul, in conditiile in care micul dejun e asigurat? Adica as mai lua o masa pe zi si o gustare. Deci? Pentru 4 zile? Poate unii dintre voi stiti din experienta! Multumesc!

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce și unde vrei sa manaci. Poate fi 5 euro sau 500 euro

| minime3 a răspuns (pentru suntserios):

5 euro pentru 4 zile? Mi-e greu sa cred! Eu as vrea sa fie costul mediu!

| suntserios a răspuns (pentru minime3):

Pe masa mă refeream

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu crezi ca este gratis mincarea? Este foarte scumpă si aici in România si in Turcia, mai bine mergi la noi la mare in Romania, fara 1000 de euro cel putin nu ai ce sa cauti in strainatate, pe lînga mincare cazarea este scumpă plus mai vrei sa i ti cumperi amintiri souveniruri deunde bani, si daca mergi doar cu 2-300 de euro nu te descurci, pus gindeste te ca trebuie sa te intorci in țara, biletele sau scumpit, tu crezi ca poti sta doar sa maninci odata pe zi? Pai după ce faci plajă si o baie in apă esti mort de foame, cel putin de 3 ori pe zi trebuie sa maninci ca sa nu iti vina rau, asa ca 1000 de euroi trebuie sa i ai minim la tine. Esti fata sau baiat? De ce nu mergi in România la mare?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pe scurt, mai ieftin ca la noi. In 4 zile te descurci fara probleme cu maxim 100 EUR. Deja de banii astia iti mai permiti si niste mici extravagante. Sursa: Un prieten care merge des in Turcia.

| minime3 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Multumesc! M-ati ajutat!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru minime3):

Pentru putin!

| Sistemulxxl a răspuns:

Depinde ce mananci, unde mananci.

| minime3 a răspuns (pentru Sistemulxxl):

Mda, nu m-ati ajutat cu nimic!

| daniela1107 a răspuns:

Acum depinde mult și la ce restaurante mergi tu, sunt unele in care dai și 100 €, eu zic in medie să ai 30€pe zi pentru mese, minim.