| Criszzz a întrebat:

Hey! Am un bilet de avion dus-intors, >>Belgrad-Frankfurt-Washington, si intors logic >Washington-..etc. Am inteles ca trebuie sa fac un chek-in online sau la aeroport, si primesc boarding pass (biletul in sine banuiesc), intrebarea mea este, trebuie sa fac chek-in si la oprirea in Frankfurt?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai biletul cumparat pentru tot zborul atunci cand faci primul check in se va face si pentru zborul al doilea si la escala nu trebuie sa mai faci nimic.

Daca ti ai luat bilete separat belgrad-frankfurt si separat frankfurt washington atunci e nevoie si de 2 check in uri

3 răspunsuri:
| Nagh_Mark_1997 a răspuns:

Cel mai simplu e sa iti faci check-inurile online deoarece este gratis. Daca faci check-inuk in aeroport trebuie sa platesti pentru munca lor. Si da, check-inul trebuie facut pentru fiecare zbor in parte deoarece atunci primesti locul in avion

| suntserios a răspuns (pentru Nagh_Mark_1997):

Check in ul se plateste in aeroport doar la companiile low cost. Ma indoiesc ca zboara intercontinental cu low cost

| Criszzz explică (pentru suntserios):

Vai ce detaliu am uitat, zbor cu compania Lufthansa