| IneedTPU a întrebat:

Eu am bilet de avion catre Dortmund luat de tatal meu,dar nu prea stiu ce sa fac la aeroportlaughing.Dupa ce stau la acea coada in care primesc biletul, ce trebuie sa fac? E prima oara si nu prea stiu... Fundahappy

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

E simplu.Primesti biletele, se face check-in si apoi mergi spre security check.O sa fie in apropiere.Indicat e sa te tii dupa altii care stau la aceeasi coada in caz ca nu te descurci cu indicatoarele.La security daca ai laptop va trebui sa il scoti si absolut tot ce ai prin buzunare. Fara obiecte metalice.Treci prin poarta, apoi iti cauti zona de imbarcare tiparita pe bilet.De exemplu, pe bilet ai poarta C32.Te uiti pe panouri si vezi care te indruma spre poarta C32.Nu ai cum sa te pierzi.Sa fii la poarta cu vreo 30-40 de minute inainte de imbarcare. Asta e tot happy O zi buna!

2 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Astepti pana va veni stewardesa, sau controlorul sa-ti verifice biletul, nu te panica.

| adishorMS a răspuns:

Nu poti gresii exact ca la coada aia esti luat de val si te trezesti in avion, nu trebuie sa faci nimic