| ContNmc7 a întrebat:

Hey! In septembrie, cam pe 6 pana pe 12, plec la munte *Bușteni*. Nu stiu ce haine ar trebui sa imi iau. Vremea e de tricou si pantaloni scurti? Cine a fost sa-mi spuna, am mai fost la munte, dar iarna.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La munte, dimineata si seara este foarte frig, chiar si in zilele de vara, de aceea este indicat sa-ti iei si pantaloni lungi, bluza de trening sau plovere subtiri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

14.000 de aplicații de vreme exista. E greu sa te uiti si tu pe una sa vezi temperaturile. Daca tot avem toti telefoane mobile hai sa le si fosim zic.

| ContNmc7 explică (pentru suntserios):

Stiu, dar totusi e munte. Acolo se poate sa fie 27°, dar tot e rece pentru ca vremea de la munte nu se compara cu cea normala de la noi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La munte este frig mai ales seara si dimineata, i ati si haine de toamna cu tine o geaca de ploaie un pulover sau două, ciorapi in picioare nu mergi imbracata la munte cum te imbraci cand mergi la mare in tricou pantaloni scurti si slapi, la munte trebuie sa ai incaltaminte comoda si calduroasa eventual bocanci cu talpa dura sa urci muntele nu cum merg unele fete in adidasi sau in papuci, ce varsta ai?

| Crackman a răspuns:

Este mai de toamna vremea

| Iote a răspuns:

Deja diminetile si serile sunt foarte reci. Iar la munte, si vara este brusc schimbatoare. Cum pleci mai multe zile, ia-ti haine pentru orice situatie. Numaidecat sa ai si de vreme rea in septambrie.