| cretinoid a întrebat:

Nu gasesc numarul pasaportului simplu electronic romanesc, doar seria. Mi se cere numarul. Help!

Răspuns Câştigător
| vmalex21 a răspuns:

PE spatele pașaportului este lipit un fel de,, abțibild,, cu un număr.Ala este! De curiozitate, unde anume iti cere numărul ala?

| cretinoid explică (pentru vmalex21):

Intr'o frumoasa tara unde e nevoie de viza.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu unde te uiti tu in pasaport, dar pasaportul electronic românesc nu are serie, doar numar.

| cretinoid explică (pentru suntserios):

La tine nu scrie in 3 limbi? Prima e limba.ro si deasupra acelui nr scrie "Seria" in loc sa scrie in mod normal Numar ca sa nu fie vreo confuzie cand ti se cere undeva.

| Goete a răspuns:

Si seria nu este numarul?
Zic si eu, nu am pasaport romanesc dar al meu nu are si serie si numar

| cretinoid explică (pentru Goete):

Are vreo 2 numere pe acolo, ar fi bine sa nu le incurc, dar prin deductie logica, aprox 99% true ca acea serie e de fapt numarul.

| Goete a răspuns (pentru cretinoid):

Si ce 合乎邏輯的 ai folosit ca sa stii ca e true?
(Scuza-ma, eu mai bag chineza, cred ca Engleza e pe ducă)

| Rebecateglas a răspuns:

Mi am facut passport Romanesc acum trei saptmani si nu o mai venit deloc.