| Mihaita15 a întrebat:

Pe 7 aprilie am avion catre Berlin,zbor cu wizz dar mi-m uitat parola de la email-ul pe care l-am dat cand am cumparat biletele,era gmail, am dat pentru recuperare numarul de telefon, adresa de email pe care era facut contul, am primit coduri de securitatae dupa mi-au zis ca ma vor contacta intre 3-5 zile.De pe aplicatia lor nu pot sa schimb adresa.Ce solutii as avea? Sa fac checkinul in aeroport? Daca il fac de pe aplicatie, imi vor trimite biletele pe adresa de email? Sa sun la companie? Nu stiu cum sa rezolv asta.Nu mai pot sa dorm

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai tin minte cum era la wizz exact, dar in mod sigur iti ofera posibilitate de salvare pdf sau ceva de genul, iti faci prea multe probleme. Fa tu check in ul si ai sa vezi atunci sub ce forme poti salva biletele. Oricum ai acces la ele si dupa check in

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand faci chek in ul online poti foarte bine sa printezi pe loc biletele sau sa le trimiti pe alt mail

| Mihaita15 explică (pentru suntserios):

Mi au mai trimis niste bilete pe adresa de e mail, cea pe care am pierdut-o, in momentul cand am facut plata.Erau importante? Ma duc la aeroport doar cu cele pe care le printez de pa checkin? E prima oara cand merg cu avionul si nu prea stiu.

| suntserios a răspuns (pentru Mihaita15):

Aia era doar rezervarea. Biletele le obtii dupa check in

| Mihaita15 explică (pentru suntserios):

Deci esti sigur ca imi va cere o alta adresa de email? E nevoie sa sun la servici clienti? Mie frica sa fac checkinul apasand un buton si dupa sa se duca biletele pe acel email

| suntserios a răspuns (pentru Mihaita15):

Daca nu iti cere alt mail le primesti atunci si le poti printa. Tu poti suna si la serviciu client... da vezi ca e numar cu suprataxa la wizz din cate stiu eu

| Mihaita15 explică (pentru suntserios):

Nu am imprimanta, ma gandeam sa le scot la un centru de imprimare.Sa dau de la ei checkinul, de pe calculatorul lor?

| suntserios a răspuns (pentru Mihaita15):

Nu mai tin minte cum era la wizz exact, dar in mod sigur iti ofera posibilitate de salvare pdf sau ceva de genul, iti faci prea multe probleme. Fa tu check in ul si ai sa vezi atunci sub ce forme poti salva biletele. Oricum ai acces la ele si dupa check in

| DavidoffUser a răspuns:

Suna la nr de support cel mai bine si explica-le situatia.
Succes!