| anonim_4396 a întrebat:

Sa lasam prezentul deoparte si sa aruncam o privire in trecut cu vreo 2-3 ani. V-ati nascut intr-o tara indepartata, aveti timp liber din belsug, bani multi si v-ati hotarat sa faceti o excursie in Europa.Ati veni in Romania? Ce impresie ati avea la prima vedere?

Răspuns Câştigător
| lilboutique a răspuns:

Depinde. Romania este o tara frumoasa, dar pacat ca e locuita. Dar avem si noi orase superbe, curate, cum ar fi Brasovul si Sibiul, Alba Iulia, Oradea. Eu am numai 15 ani si stau in Bucuresti, am vazut aceste orase cand am fost prin excursii, tabere. Dar nu se compara cu Bucurestiul, sunt mult mai linistite, mai curate. Si bineinteles ca in afara de aceste orase mai sunt locuri frumoase, dar cum am spus, pacat ca sunt locuitebig grin.

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

"Ce tara frumoasa.Pacat ca e plina de gunoaie, de hoti(asta in cazul in care sunt naiva si mi se fura portofelul din aeroport. Daca nu mi se fura din gara.Sau in caz exceptional daca trece de ambele probe de foc, in autobuz)plina de gropi unde fiecare isi face legea dupa cum il taie capul(vezi:soferii)"happy

| dulcik a răspuns:

Sincer chiar as veni in Romania...si Romania are o gramada de locuri frumoase de vizitat desi turismu e cam la pamant chiar as vizita Romania

| baru a răspuns:

In ciuda faptului ca foarte multi dintr noi ne chinuim eu consider ca avem o tara frumoasa si cu mult umor si bun simt Avem ce vedea si bune si rele Asa ca decat sa ma duc pe coasta de azur mai bine as veni in Romania Pa

| MilkshakeShake a răspuns:

PROASTA. Deci eu am fost in mai multe tari...Niciuna nu se compara cu Romania. Acolo e liniste curat pe drum nu vezi urma de praf happy minunat insa aici daca cosul de gunoi este la 10 m distanta ne este lene sa mergem sa aruncam ambalaj sau ce avem aruncam pe jos. Si mai uras si hotzia si taotea astea nuam hotzi numa gunoaie. Romania asta e facuta din gunoaie

| mirunette a răspuns:

As veni in romani asa vizitez sunt multe atracti turistice de vizitat adica nordul moldovei carpati delta bucurestiu chiar (dar la partea turistica) sunt f multe pacat ca nu se pastreaza si eset mizerabila saraca pacat daca era ingrijita ca franta italia etc eram mult mai importanti si turisti ar veni ca furnicile la dulciuri dar nu-mai sa visam la asa ceva

| nuku a răspuns:

Superba sunt locuri mirifice...
lasa naiba mot drumuri proaste etc, etc
la banii mei vin cu elicopterul si aterizez numai in locuri minunate