Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Sal all, in 29 decembrie vreau sa ma duc acasa in ROMANIA! (Turda Jud. Cluj) pe ce ruta imi recomandati sa ma duc in tara pe Arad sau pe Oradea am permisul de 3 ani si nu ma prea dau in vant la condus mi firica si de zapada am bmw mi si mai frica am cauciucuri de iarna tot sunt echipat PLS! HELP ME! Va Multumesc! (sper ca am ales bine categoria)

Răspuns Câştigător
| ciopa a răspuns:

Arad-Deva-Alba Iulia-turda. sper ca ti-am fost de folos. Funda?

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Depinde de unde vii! Pe Oradea e mai scurt!

| Bad2Fast a răspuns:

Italia (Bologna)

| C0nstantin a răspuns (pentru Bad2Fast):

Daca vi din Italia clar pe Arad - Deva - Alba Iulia - Turda... Daca veneai din Austria-Germania era mai scurt Oradea - Cluj - Turda

| b2013 a răspuns (pentru C0nstantin):

Si de ce e asa de clar? Vine cumva pe nationale pe H sau vine prin ex Yugoslavia? Nu tot prin Budapesta trece?

| b2013 a răspuns:

Pe 29 dec ar trebui sa nu mai fie aglomerat prin frontiere, pe Oradea ai mai putini km pe Romania dar o idee mai greu drumul ca relief. Pe Arad ai mai multa autostrada pe H (pina la Mako) dar multi km pe Ro, care nu cred ca o sa iti faca tocmai placere...
Urmareste meteo atent cu 1-2 zile inainte si te decizi in functie de conditiile meteo!

| Bad2Fast a răspuns (pentru b2013):

Multumesc

| IliadisJunior a răspuns:

E bine cum a zis "Ciopa", in caz de orice sa ai si o statie cu tine laughing, liber colegu