| TpuNoName123 a întrebat:

Sal TPU!
Pot calatori in Europa[Italia] cu unchiul meu daca parintii imi fac procura ca pot calatori cu el?

10 răspunsuri:
| BetterThanDrugs a răspuns:

Da.Poti

| Lala20 a răspuns:

Da, logic!

| Muhteşem a răspuns:

Da,trebuie doar sa faca procura pe numele unchiului tau si poti sa pleci cu el in Italia, si eu cand am venit in Italia eram minora si parintii mei au facut procura la cineva si am venit cu persoana aceea in Italia.

| Muhteşem a răspuns:

Aaa si trebuie sa faca procura in Italia sa o traduca si tot asa, parintii tai stiu mai multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poți.Ambii părinți trebuie sa își dea acordul în procura
Bafta

| madylynatha a răspuns:

Da!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu procura iti trebuie ci o declaratie pe proprie raspundere a parintilor, prin care isi dau acordul sa pleci in Italia si il indica pe unchiul tau ca insotitor. Mai ai nevoie de cartea de identitate (daca o ai) ori de pasaport. Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie si o declaratie pe propria raspundere ca te lasa sa mergi +procura, si neaparat PASAPORTUL [daca nu ai buletin] sau BULETIN[in cazul in care ai ].Cam atat...
Sper sa te distrezi in Italia m si sa ne spui cum a fost love struck
bye smug

| MsPisic a răspuns:

Da.
Dar ai grija.Pe mine si pe bunica mea ne-au intors de la aeroport pentru ca bunica nu avea si ~cazier~. Poate e valabil doar in cazul calatoriilor cu avionul [WIZZ] sau ...nu stiu. Oricum, e bine ca parintii tai sa se intereseze serios la firma cu care urmeaza sa calatoresti de actele necesare.

| bellasweet a răspuns:

Da. Dar asigurate ca ai procura semnata de ambii parinti ca eu am o verisoara care a mers cu mine pana in vama in bulgaria si acolo nea intors inapoi chiar daca era si mama ei cu ea, deoarece nu avea procura de la tata.