| anonim_4396 a întrebat:

Sall. Ce imi trebuie la o tabara pe plaja? (haine..etc)

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ღCuteღKissesღ a răspuns:

-Gel de dus
-Sapun
-Pasta de dinti+periuta
-Prosop
-Ochelari de soare
- Protectie solara
- Costum de baie
- Aparat foto
- Papuci de plaja
- Cateva rochite
- Tricouri
- Pantaloni scurti

| edy79 a răspuns:

Pai in primul rand, lucruri de baza, mini aragaz cu mini butelie, cort, haine, mancare, apa potabila, trusa de prim ajutor, lapa, raddio pe bateri, bateri de schimb, apoi pentru ca esti fata, macheaj, fard, ruj, oja etc.

| edy79 a răspuns:

Fata a spus pentru o tabara la mare, nu o zi.

| MariaaFairytale a răspuns:

În primul rând, când mă gândesc la o excursie la mare, încep cu numărul de zile pe care o să le petrec acolo, măcar aproximativ, pentru că așa stabilesc câte haine iau cu mine. Calculul se face așa:

Număr de tricouri(sau bluze/cămăși) și lenjerie intimă X Număr de zile

Primul articol pe care ar trebui să îl pui în bagaj e costumul de baie – fără el, mergi la nudiști. Alături de costumul de baie trebuie să pui și loțiunea de protecție solară(alegi care factor de protecție în funcție de pielea ta) + loțiunea pentru după plajă - calmantă, pentru că altfel vacanța ta se poate transforma într-un sejur la spital, cu arsuri solare.

De partea cealaltă, pentru frig, e recomandată minim o bluză mai groasă pentru că noaptea scad temperaturile, în caz că se strică vremea. La fel, e bine să ai la tine și o pereche de blugi tot pentru cazurile de mai sus. Recomandarea se transformă în imperativ dacă stai la cort, pentru că nu ai unde să te ascunzi de frig.

În bagaj nu uita să incluzi toate articolele pentru igienizarea de după baia în mare și de dinaintea petrecerii de seară:

periuța de dinți
pastă de dinți
opțional – apă de gură
deodorant
articole de bărbierit(băieții)/cosmetice(fetele)
șampon
gel de duș/săpun
prosoape(3 – unul pentru corp, unul pentru plajă, unul pentru picioare)
opțional – dacă stai mai mult de 5 zile – unghieră

FUNDA? :*

| sebyr a răspuns:

O gagica

| Gagu4321 a răspuns:

Prieteni multi si multe gagici big grin laughing

| pandispan2011 a răspuns:

In primul rand, ce este de baza:prezervativele

| daiana_2294 a răspuns:

Ochelari de soare, crema pentru protectie solara, o pereche de sandale, costum de baie, telefon, reviste...si cam atat fuunda?