| cryss09 a întrebat:

Salut,
As vrea sa calatoresc cu avionul cu animalul de companie dar la cala și mi-e frica sa nu latre, sa facă galagie, știe cineva ii pot da ceva sa stea linistit?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La cală poate să facă gălăgie. El va fi stresat de transport. Nu ai cum să îl determini să nu se manifeste zgomotos.

| Wr3nch a răspuns:

Intreaba un veterinar, e cel mai ok.

| cryss09 explică (pentru Wr3nch):

Am fost si ghici ce, nu au nimic, nu au putut sa ma ajute

| Eireann a răspuns:

In general nu este bine sa sedezi animalul in cazul in care nu poate fi monitorizat de un medic veterinar. Pentru pisici sunt niste sprayuri cu care poti sa dai in transportor si cica le calmeaza. A mea a fost foarte linistita dar a fost cu mine in cabina.

| 1234568807 a răspuns:

Ai voie cu animale in avion?

| cryss09 explică (pentru 1234568807):

Da, la cabina pana la 6 kg cu tot cu greutatea cuști și la cala 32 kg cu tot cu greutatea cuști, ce depășește peste 32 kg se plătește suplimentar