| matei2233 a întrebat:

Salut! Ai nevoie de pașaport pentru a zbura în Polonia? Sau fiind membră UE e suficient buletinul?

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Polonia poti calatori si numai cu cartea de identitate.

| darrio2007 a răspuns:

Ai mai pus intrebarea asta de pe alt cont.
Ti-am raspuns acum cateva ore.
Nu ai inteles nimic?

| ioana748 a răspuns:

Doar CI. Si ar trebui sa ne stim drepturile in UE.

| MistarGoGu a răspuns:

Un sfat amical! Daca ai ia si pasaport cu tine ca poate dai la vamă peste un " dilimac " de vames si are el chef de " verificari suplimentare "!
Am patit-o de 4 ori in ultimii 12 ani!
Nu iti cere de mâncare in geanta! Nu merita stresul si bătaia de cap!

| darrio2007 a răspuns (pentru MistarGoGu):

Esti amuzant! Daca ai acelasi nume in buletin, nu mă miră.
Glumesc!
O seară plăcută!

| MistarGoGu a răspuns (pentru darrio2007):

Mistar este vorba de elementele de siguranta de la un pasaport MAI GREU de falsificat ca o carte de identitate!
Iar un vames are dreptul sa ceara si pasaport daca are eventuale suspiciuni! Nu cred ca ai fire de par in cap si pe corp de cate ori am trecut eu prin vămi!
Nu te mai da " asa rotund " ca nu impresionezi pe nimeni!
Sunt foarte usor de falsificat carti de identitate romanesti te asigur! Intra pe DarkNet daca ai habar ce e ala si cauta sa vezi carti de identitate romanesti si permise auto falsificate cu " mare artă " la 500 -1500 €! Cu plata in Bitcoin sau alte cryptomonede! Ca nu e nimeni bou sa dea cu cardul' de salariu!

| goguPatent a răspuns (pentru MistarGoGu):

De fapt are dreptul sa te verifice mai amanuntit nu sa iti ceara pasaportul ca nu esti obligat sa il ai atat timp cat iti este permisa libera circulatie doar pe baza de carte de identitate.

Acum sfatul tau nu cred ca se aplica la toata lumea, noi asa majoritatea nu merge cu carti de identitate false incat sa avem problemele tale.

| Cipi1212 a răspuns:

Doar buletin.