| Ionut_Axente_1996 a întrebat:

Salut!
Am 16 ani si sambata seara, din cauza unei probleme familiale voi fi nevoit sa plec la Sibiu si sa raman acolo o seara, insa, am doar 16 ani si nu stiu nicio proprietate pe care o pot inchiria, pe unde am dat email, mi s-o zis ca nu se poate daca nu is cu un major, stie cineva o garsoniera sau un apartament ok care ar primi si minori? Tin sa precizez ca is dispus sa dau maxim 400 de lei pe noapte

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai probleme familiare, mergi impreuna cu un adult din familie!
SIGUR veti gasi un loc de cazare, iar impreuna nu va va costa nici jumatate din cat esti dispus sa dai pentru o noapte.

| darrio2007 a răspuns:

Sa inteleg ca fugi de acasa? Nu te cazeaza nimeni la varsta ta.

| Ionut_Axente_1996 explică (pentru darrio2007):

Nu, nu este vorba de fugit de acasa, daca voiam asa ceva, sigur nu ajungeam la 500 de km si sigur nu voiam doar o singura seara, prefer sa nu zic problema si referitor la cazare, daca in constanta 90% din locuri cazeaza si minori, nu vad de ce nu ar caza si la sibiu unele localuri

| darrio2007 a răspuns (pentru Ionut_Axente_1996):

Constanta e una, Sibiul e alta. Legal, nu te poti caza fara un insotitor major. Si nu vad cine te-ar caza pe tine singur, la 16 ani ai tai. Daca se afla, le inchide afacerea. Cine crezi ca ar risca pentru tine?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Airbnb.

| sabin89 a răspuns:

Ştiu pe umul care are vreo cinci case în Sibiu. Mă gândesc că din toate astea s-o găsi un loc. Îi dau telefon şi îţi spun.

| Ionut_Axente_1996 explică (pentru sabin89):

Multumes mult! Astept un raspuns referitor la ceea ce ati aflat

| mi25 a răspuns (pentru sabin89):

Are 6. Avea 7, dar una a pierdut-o.

| Salontanul a răspuns (pentru mi25):

A avut 8 si doua le-a pierdut.

| mi25 a răspuns (pentru Salontanul):

Da, ai dreptate.

| Salontanul a răspuns (pentru mi25):

Multumesc!
Si eu recunosc ca m-am grabit cu raspunsul aluia cu cu pacanelele. Ai avut dreptate. Incet, incet ne intelegem.hee hee

| mont a răspuns:

Mergi direct la fata locului la proprietăți mici, gen pensiuni imposibil sa te refuze.