| Claudiu_Scaunasu_1996 a întrebat:

Salut.
Am voie sa iau la bagaj de cala altceva decat un trolãr? Doresc sa iau un longbord si nu gasesc un troler destul de lung, pot folosi o cutie de carton?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Depinde cu ce anume vrei să-l duci: autocar, microbuz, avion...
La avion, trebuie să vezi ce condiții au pentru bagaje agabaritice (chiar dacă ai găsi troller, ar ieși din cadrul dimensiunilor permise pentru bagaje normale).
Unele companii acceptă și astfel de bagaje, dar acestea se înregistrează separat, și se și plătește extra pentru ele.

| anonimg a răspuns:

Nu toate firmele de transport acceptă același tip de bagaj.
De aceea trebuie să intri pe site-ul firmei cu care vei călători și să cauți acolo informații. Sau îi suni la numerele care le-au afișat în rubrica "Contact".