| costyn997 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu cu cat taxeaza wizz bagajele de mana, de ex am un rucsac si cam depaseste cu 3-4 cm dimensiunea pe lungime! Ce taxe se pot aplica?

Răspuns Câştigător
| costyn997 explică (pentru CM7YRE):

Nu ma intereseaza site-uri! Doar pareri, poate chiar si personale!

| suntserios a răspuns (pentru costyn997):

De ce sa nu te intereseze site uri cand acolo ai tarifele oficiale date de ei?

https://wizzair.com/......e-tarifele

4 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Nu mi s-a intamplat. Ei nu sta sa masoare, doar verifica de droguri si gata.

| Apollo007 a răspuns:

Daca ai noroc nu observa. Daca diferenta e asa de mica. De obicei la checking e o cusca de fier cu dimensiunile exacte.(numai daca e suspect de mare) Ti-l baga acolo si daca intra nu ai probleme. O sigura data am vazut ceva de genul aveau probleme cu un bagaj dar asta era din cauza ca era mult prea mare. Ca sa fii linistit poti plăti taxa de bagaj de mana mare... Numai cand zbori din Ro in alte tari am vazut problema asta. De obicei invers nu prea se uita. Am inteles ca o sa elimine taxa de bagaj mare de mana in curand. Prin octombrie sau cam asa ceva.