| RuxiKasandra a întrebat:

Daca mi-am cumparat un bilet de avion pentru o tara si intre timp m-am razgandit sa plec in alta tara, voi putea sa imi schimb zborul fara sa platesc nimic? (eventual diferenta daca este mai scump).

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa fie o marja de razgandire ca sal poti schimba

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de compania aeriana... daca e una low cost te va costa schimbarea mai mult decat biltele

| mihai69 a răspuns:

La cumpărarea biletului ți s-au comunicat și condițiile de renunțare. Noi nu avem de unde să le cunoaștem. Citește tot ce ai primit odată cu biletul, inclusiv informațiile de pe saitul oficial al companiei cu care vei zbura.
Cel mai probabil dacă renunți la bilet, pierzi banii.

| RuxiKasandra explică:

Compania este WizzAir, l-am luat printr-o agentie si nu mi s-au comunicat termenii de returnare happy

| mihai69 a răspuns (pentru RuxiKasandra):

La Wizz ai tot ce trebuie să știi pe saitul lor:
https://wizzair.com/ro-RO/useful_information/Changes_Refunds
Rambursare primești doar în caz de deces al unei rude de gradul întâi, și atunci doar cu condiția ca asta să se fi produs cu minimum 30 zile înaintea rezervării.