| Valy4567 a întrebat:

Salut. Comuna Pantelimon de lângă București este în carantină 14 zile și ai nevoie de declarație pentru a intra acolo. Am auzit însă că poliția nu oprește autobuzul STB și că așa poți intra în comună fără declarație. Este adevărat?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca unul a mers intr-o zi cand nu a fost Politia la ora aceea, nu se poate generaliza, fiindca aceste verificari se fac aleator, la statii diferite, ore diferite si in zile diferite.
Riscul iti apartine cat si amenda.

| mihai69 a răspuns:

Că poliția nu oprește autobuzele o fi adevărat, dar că poți să umbli pe-acolo fără declarație, nu este. La orice control de rutină riști o mare amendă.

| NunuNini a răspuns:

Nu este adevarat!
Te poate opri in comuna, sau poate opri autobuzele mai rar.

Răspuns utilizator avertizat