| AlexAlxAlex a întrebat:

Salut, credeti ca in viitorul semi-indepartat (20-30 ani) zborurile vor fi mai ieftine sau mai scumpe decat acum?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Raportat la pretul aurului, cred ca preturile vor fi aproximativla fel ca acum.

| mgtow a răspuns:

Asta depinde cum e inflatia si costurile traiului in viata

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil mult mai ieftine.
Acum 30 de ani, cand am inceput sa zbor Romania -Australia, plateam in jur de $3000 pe bilet dus intors si faceam cam 30 de ore de zbor cu 3 escale.
In ziua de azi, am ajuns sa platesc biletul la aproape jumatate din pretul de acum 30 de ani, iar zborul s-a redus la 18 ore cu doar 2 escale.
Evoluam cu tehnologia si evdient si cu aparatele de zbor!

| oglindasultanului a răspuns:

Cred ca vor fi inlocuite de hiper-trenuri (scuza-ma ca nu nimeresc exact cuvantul cu "hyper". Cam asa https://en.wikipedia.org/wiki/Hyperloop.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ieftine.