| ejymas a întrebat:

Salut,
Plec in Italia intr-o mini vacanta si vreau sa am date mobile.
Eu am cartela de la Telekom cu extraoptiune de 5-6 euro parca, pot activa cumva roaming sa primesc date mobile prin ea? Sau trebuie sa platesc ceva extra?

3 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Ai injur de vreo 3gb de date mobile in roaming in functie de valoarea reincarcari cartelei.

| ejymas explică (pentru dinaprilie):

Si trebuie sa fac ceva, sau daca intru automat in teritoriul Italiei am cei 3gb

| dinaprilie a răspuns (pentru ejymas):

Sa iti activezi roamingul si daca e separat la ei data mobile in roaming.