| MihaelaDart a întrebat:

Gata s-a facut si rezervarea pentru avion, am emotii, pentru ca e pentru prima oara cu avionul laughing (astfel imi depasesc si eu momentele problemei mele cu buba inaltimii hahahaha). Mai pleaca cineva pe 4 martie destinatia Dortmund, Germania cu Wizz Air la 06 dimineata big grin? Poate gasesc sa am o companie pentru drum ca sa-mi mai imi treaca emotiile si stresul de pe drum.

Credeti ca este necesar infasuratul valizei in aeroport cu folia de plastic? Cam cat costa?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, o sa mai plece inca vreo 100 de oameni cu avionul ala canu o sa fii doar tu. Si nu e necesar infasuratul valizei, plus ca te costa vreo 30 lei

| StefanOprea a răspuns:

Nu cred ca este necesar sa iti infasori valiza, nu stiu cat costa, am zburat cu avionul la 12 anii, nu e nici o frica, cel mai rau lucru care ti se poate intampla este sa te doara urechile de la inaltime, dar te simti mai bine daca inghiti in sec.

| MihaelaDart explică (pentru suntserios):

Eh nu se stie, din aia 100 macar unul sa fie... Nu se stie niciodata! Am inteles de la altcineva ca se mai echivaleaza cu greutatea bagajului pe care o ai, eh, ramane de vazut daca o voi face.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru MihaelaDart):

Ce sa se echivaleze?

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Blue Air, este cea mai buna companie de zbor, si te invata si cum sa scapi de aceasta fobie!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

LOL Blue Air cea mai buna companie de zbor... Nu ai mers niciodata cu avionul asa e?

| MihaelaDart explică (pentru suntserios):

Se echivaleaza cu greutatea bagajului de cala si nu mai trebuie sa platesti nimic la infasurat in folie

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru MihaelaDart):

Nu are nicio treaba, infasurarea in folie e un serviciun contra cost al aeroportului indiferent de greutate si compania aeriana

| mihai69 a răspuns:

Valiza poți să ți-o înfășori și singură acasă, nu e musai s-o faci la aeroport. Problema e dacă ulterior, la check-in se constată că e mai grea decât limita lor permisă pentru o valiză și ai dori să mai scoți una-alta să le lași celor ce te însoțesc...
Prețul serviciului din aeroport, dacă nu mă-nșeală prea tare memoria e de 15 lei pe obiect.
Pentru scăpat de stresul zborului recomand un film bun pe tabletă, uiți de toate din jurul tău!

| MihaelaDart explică (pentru mihai69):

Mersi pentru incurajare. din pacate nu am tableta sa mai vad si filme, era buna una, dar asta e... happy

oricum cred ca renunt la partea de impachetare a valizei

| EmanuelEmy7 a răspuns (pentru suntserios):

Inseamna ca esti aerian!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

Blue air e o companie low cost, asa ca serviciile oferite nu au cum sa fie cele mai bune.