| dani_2821 a întrebat:

Salut vreau sa plec in grecia vara asta dar am o amenda pe pasaport din 2006 si nu stiu daca mai e valabila banuiesc ca ma baga prin calculator si cu buletinu cine stie daca mai e valabila sau daca nu mai am probleme cu ea

4 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Codul numeric personal este punctul comun intre cele doua intrari si daca ai o bila neagra te gaseste. Ai platit amenda? Ai interdicitie de intrare in Grecia? Incerca sa pui o intrebare la ambasada Greciei din Bucuresti.

| Sara a răspuns:

Apai, ai putea sa te duci sa ntrebi la evidenta populatiei. Nu stiu ce sa zic, in mod normal, daca lor l-i se nazareste pe creier sa te caute in calculator, te cauta. daca e libera vama, si nu nu prinzi un vames aiurea, poti trece linistit. stii, unele chestii de genul acesta depind si de noroc.
bafta.

| bibi_9393 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic de amenda dar buletinul nu ti-l baga pe calculator daca pleci cu autocarul sau cu masina! Iar pasaportul fa-l uitat, nu-l arata! Bafta!

| Sara_8404 a răspuns:

Pai .ai putea sa te duci si sa intrebi pe cineva de la pasapoarte cred...